image

TURİZMDE PROJE VR

Sanal gerçeklik, çağın nefes kesen bir teknolojisidir.

Günümüzde tatile çıkmak maalesef çok masraflı hale gelmiş durumda. Bu nedenle gerek tatil destinasyonlarımızı seçerken gerek de tatilimiz süresince ziyaret etmeyi planladığımız atraksiyonlara karar verirken kapsamlı bir araştırma yapmaya çalışıyoruz. Peki tatilinizi kesinleştirmeden önce gitmek istediğiniz kolasyonu veya oteli sanal gerçeklik ile tecrube etmek istemez misiniz?

Peki bu nefes kesen teknoloji turizme entegre edilirse; sektöre ne gibi avantajlar sağlar?

  • Günümüzde tatile çıkmak hem masraflı hem de zamanlaması zor bir durum haline gelmiştir. Bu nedenle gerek tatil destinasyonlarınızı seçerken gerek de tatiliniz süresince ziyaret etmeyi planladığınız atraksiyonlara karar verirken kapsamlı bir araştırma yapmaya çalışıyorsunuz. Peki tatilinizi kesinleştirmeden önce gitmek istediğiniz lokasyonu veya oteli sanal gerçeklik ile tecrübe etseniz; nasıl olurdu? İşte tam da bu bağlamda, sanal gerçeklik hem turizm firmalarına hem de tatilcilere önemli avantajlar sağlamaktadır.
  • Sanal gerçeklik, bir mekan, ortam veya etkinliğin görsel ve işitsel olarak gerçekten ordaymışçasına tecrube edilmesine imkan tanımaktadır. Özellikle yüksek çözünürlüklü 360 derece video içerikleri sayesinde artık dünyanın herhangi bir noktasına sanal geziler düzenlemek mümkün hale gelmiştir. Acentalar, sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak müşterilerine otel ve destinasyonları sanki oradaymışcasına gösterebilmekte ve müşterilerinin karar vermesini kolaylaştırabilmektedir.
  • Benzer şekilde, otel zincileri müşterilerine bir başka şehir veya ülkedeki otellerini sanal gerçeklik yolu ile tanıtabilmektedir. Örneğin; İstanbul şubenizde konaklayan misafirinize Bodrum şubenizin iç dekorasyonunu veya manzarasını göstermek istemez misiniz?

UYGULAMA ALANLARI


PROJENİ BİZİMLE PAYLAŞ!

Dünyaya bambaşka bir çerçeveden bakmak mümkün. Gerçek, yalnızca sizin düşüncelerinizden ilham alıyor. Kendi sektörünüzde neler yapabilirsiniz, kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz, dünyaya daha fazla nasıl adapte olabilirsiniz, insanlara neler katabilirsiniz bu ve bunun gibi tüm soruları birlikte düşünelim istiyoruz.

Şayet bu düşünceler sizde yerini bulduysa ve hayata geçirmek için hazırsanız;

İzlemek yerine yaşamayı tercih ettiğiniz filmler, görmek istediğiniz ülkeler, yenmek istediğiniz korkular, öğrenmek ve öğretmek istediğiniz bilgiler, keşfetmek istediğiniz mimariler, işinizin önünü açacak tüm fikirler; hayata geçmeden dahi fikirlerinizle geliştirdiğiniz projeleriniz için buradayız.

Gelin, geleceğe birlikte yön verelim.

Hayatınızı kolaylaştıracak, kariyerinizi ve/veya stratejinizi güçlendirecek projelerinizi bizimle paylaşın, VR çözümlerle nasıl bir yol izleyerek gerçekleştireceğimize birlikte karar verelim.

PROJENİ PAYLAŞ